רשות ני"ע הגיעה למקום הראשון בתחרות המעסיק החברתי של "כלכליסט" וקרן מעגלים לשנת 2017

תשע מועמדות הגיעו לישורת האחרונה של התחרות הבוחנת פרמטרים של העסקה הוגנת זו השנה הרביעית. אל המקום השני הגיעה רשת שופרסל ואל המקום השלישי חברת החשמל

רשות ניירות ערך היא הזוכה במקום הראשון בתחרות המעסיק החברתי של "כלכליסט" וקרן מעגלים לשנת 2017. טקס ההכרזה התקיים בוועידה הכלכלית הלאומית 2017 של "כלכליסט" שנערכה בתאריך 04/09/2017.

לישורת האחרונה של התחרות שבודקת פרמטרים מדידים של העסקה הוגנת הגיעו תשע מועמדות מענפי פעילות שונים, החל מרשות ממשלתית ועד בית השקעות. זו השנה הרביעית בה מתקיימת התחרות והשנה הגישו מועמדות קרוב ל-50 חברות מהמגזר העסקי והציבורי. חבר השופטים כלל את גלית חמי, עורכת כלכליסט; יפה ויגודסקי, יו"ר קרן מעגלים; אילן לוין, לשעבר הממונה על השכר במשרד האוצר ואיקה אברבנאל, מומחה משאבי אנוש ואינטגרציה של ארגונים (לשעבר סמנכ"ל משאבי אנוש גלובלי בטבע). התחרות לוותה על ידי רואה החשבון אורן גרופי, שותף מחלקת ניהול סיכונים ובקרת פנים ב – KPMG סומך חייקין.

והזוכות הן:

במקום השלישי: חברת החשמל:

חברת החשמל לקחה על עצמה להתמודד עם שחיקה של עובדיה. היא עושה זאת באמצעות ניוד מאות עובדים בכל שנה ורוטציה סדורה למנהלים לאחר שבע שנים בתפקיד. בנוסף, החברה משקיעה בגיוון תעסוקתי. רבים מהמקצועות בחברת החשמל נחשבים גבריים והחברה משקיעה מאמצים לשלב בהם נשים באמצעות הכשרות ייחודיות, ופועלת להרחיב את פוטנציאל קידום הנשים לדרגי ניהול בכירים.

במקום השני: שופרסל

הגישה של שופרסל היא שטובת העובד היא טובת החברה ואחד הביטויים לכך הוא תפיסת ההנהלה שיש לעבוד בשילוב כוחות עם ועד העובדים למען השגת מטרה משותפת. 85% מעובדי החברה מאוגדים וזכאים לתנאים סוציאליים טובים מהמקובל, וכן 6% מחלוקת הרווחים בקמעונות מגיעים לעובדים. אחד המאפיינים הבולטים בשופרסל הוא המחוייבות לפיתוח וקידום העובדים כאשר בשנה שעברה 90% מהמשרות שנפתחו אוישו באמצעות קידומים פנים ארגוניים מתוך מדיניות מוצהרת של מנכ"ל החברה להעדיף קידום עובדים בתוך הארגון.

במקום הראשון: רשות ניירות ערך

רשות ניירות ערך משקיעה בגיוון האוכלוסייה, פיתוח הקריירה של העובדים ורווחתם. ברשות מועסקים 7% עובדים עם מוגבלויות כעובדים קבועים ובשכר זהה. היא משקיעה בהכשרות מקצועיות ופיתוח אישי של העובדים ומציעה תנאי עבודה גמישים, בריאות וכושר שאינם אופייניים למגזר הציבורי. אך הרשות גם לא משאירה מאחור את עובדי הקבלן. שכר עובדי הקבלן שעובדים ברשות גבוה מהשכר במשק, הם מקבלים תלושים בחגים ועובדים מצטיינים אף מקבלים תוספת שכר.